Good Friday 10 Results

Thanks to the riders for your support, congratulations to the prizewinners.
Fastest solo – George Skinner holds the Barrie Watkinson memorial trophy for a year.
A big thank you to officials and helpers for making the event a success.
Peter.

Solos – TT bikes Club Actual Time Pos
32 George Skinner M Primera- Teamjobs 00:20:58 1
34 Samuel Wadsley M Primera- Teamjobs 00:20:59 2
29 Bryce Dyer M Bournemouth Cycleworks 00:21:28 3
31 Steven Pink M Poole Wheelers 00:21:43 4
30 James Horton M VC St Raphael 00:22:07 5
27 Jamie Franklin M VC Venta 00:22:22 6
9 Lilly Chant F SUCC 00:22:45 7 1st Female
25 Ryan Weston M Poole Wheelers 00:22:48 8
28 Paul Longman M a3crg 00:23:15 9
11 John Hyde M VC St Raphael 00:23:43 10
5 Michael Godfrey M Bournemouth Jubilee Wh 00:24:05 11
13 Matt Blythe M Bournemouth Arrow CC 00:24:15 12
20 Jonathan Chadwick M New Forest CC 00:24:17 13
22 Stuart Peckham M VC St Raphael 00:24:18 14
23 Martin Beale M VC St Raphael 00:24:27 15
21 Richard Wyeth M Tornado RCC 00:24:55 16
14 Ian Sherin M 3C CC 00:24:58 17
17 Chris Hill M Poole Wheelers 00:24:58 18
3 Emma Caplan F Bournemouth Jubilee Wh 00:25:03 19 2nd Female
4 Craig Weston M Poole Wheelers 00:25:38 20
1 Pete Wilson M Bournemouth Arrow CC 00:25:43 21
24 Jack Martin M VC Venta 00:26:00 22
16 Tom Cox M Saint Piran 00:26:07 23
10 Charly Helyar F Wellington Wh CC 00:26:14 24
19 Terry Icke M VC St Raphael 00:26:14 25
15 Oliver Berney M Utag CC 00:26:36 26
18 Adrian Watkins M Tornado RCC 00:28:18 27
6 Natasha Cooper-Smith F Tornado RCC 00:28:47 28
8 Robert Jolliffe M New Forest CC 00:30:07 29
12 Michelle Walter F Bournemouth Arrow CC DNF
2 Tom Kelly M Poole Wheelers DNS
7 Martin Balk M 3C CC DNS
26 Nick Bunyard M Pronto Bikes DNS
33 Paul Lockyer M New Forest CC DNS

Road Bikes Club Actual Time Pos
50 Luke Walton M Hampshire CC 00:22:39 1
49 Dave Dent M GS Stella 00:23:11 2
46 Malcolm Cox M VC St Raphael 00:23:38 3
48 Les Liddiard M GS Vecchi 00:24:18 4
47 Emma O’Toole F DHC 00:24:52 5 1st Female
38 David Doherty M DHC 00:25:01 6
43 Jennifer Lemen F PDQ CC 00:25:40 7 2nd Female
40 Justin Hancock M Bournemouth Arrow CC 00:26:56 8
44 Gordon Scott M CC Weymouth 00:28:02 9
42 Janine Pattison F Poole Wheelers 00:29:04 10
37 Molly Slade F SUCC 00:30:33 11
39 Nic Stevenson M Westerley CC DNS
41 Alexandra Palotai-Avella F Poole Wheelers DNS
45 Stephen Skinner M VC St Raphael DNS

Tandem
35 Robert Haycock M Bournemouth Arrow CC
36 Molly Haycock F Bournemouth Arrow CC 00:27:57

This entry was posted in General Club News, Racing. Bookmark the permalink.